صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید      پیام رسان های ما در فضای مجازی      به ما ایمیل بزنید      نشانی ما      تماس با ما

۱۴:۱۳ دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱


کارگاه هایی برای عموم مردم

کارگاه هایی برای عموم مردم بر اساس نیازهای روانشناختی

یکی از مهم ترین نقش هایی که روانشناسی می تواند در زندگی روزمره ی ما بازی کند از طریق آموزش عمومی امکانپذیر می شود. هدف دوره های آموزش عمومی کمک به افراد برای درک بیشتر دنیای درونی و شناخت چگونگی تجلی آن در زندگی روزمره است. دوره هایی چون مهارتهای زندگی علاوه به اینکه به صورت یک راهکار ارتقای سلامت روان مطرح است، به صورت ابزاری برای پیشگیری از آسیب‌ های روانی واجتماعی مبتلا به جامعه مانند اعتیاد، خشونت ‌های خانگی و اجتماعی، آزار کودکان، روابط بین فردی موثر و ..... قابل استفاده است. مهمترین اهداف مهارت‌های زندگی عبارتند از:
1. تقویت اعتماد به نفس
2. رشد و تقویت عواطف انسانی
3. کمک به شناسایی و بیان احساسات
4. تامین تندرستی جسمی و سلامت روانی
5. تقویت مهارت‌های ارتباطی
6. تربیت یک شهروند متعادل و مورد پذیرش اجتماع
7. تقویت روحیه همزیستی‌های مسالمت‌آمیزو بالا بردن سازگاری فرد با خودش، دیگران و محیط زندگی.‏
ما در زندگی روزانه مان مجموعه ای از نقش های فردی و اجتماعی را بازی می کنیم که ممکن است در هر یک از آنها با چالش های متفاوتی مواجه شویم. چالش های پیش روی ما بعنوان همسر در رابطه زوجی، متفاوت با چالشی است که در نقش مادر یا پدر با آن مواجه می شویم. گذر از این چالش ها الزاما نیازمند درمان نیست، گاهی یک دوره ی آموزشی تجربه محور می تواند به ما کمک کند خودمان و افراد مهم زندگی مان را در بستر روابط مان دقیقتر بنگریم، رفتارهای تکرارشونده و معیوب مان را شناسایی کنیم و در مورد ریشه های شکل گیری شان تامل کنیم تا از طریق این شناخت و خودآگاهی، در مقابل انتقال بی رویه شان در جنبه های مختلف زندگی مان، مانعی ایجاد کنیم و به شکل گیری راهبردهای جدید مقابله ای کمک کنیم.
این دوره ها جنبه های متفاوتی از زندگی ما را مد نظر قرار می دهند و آموزش ها و تکنیک های هر یک از آنها با توجه به رویکرد مدرس دوره، متفاوت خواهند بود. دوره های آموزش عمومی که در مرکز روانشناسی و مشاوره چیستای زندگی بر گزار می شود به یک گروه سنی خاص محدود نمی شوند، در هر دوره ی سنی که باشیم با دریافت آموزش های روانشناختی متناسب با آن دوره می توانیم گامی به سوی تجربه ی سلامت و بهزیستی روانی برداریم.

 آدرس: بلوار پیروزی بین میدان هنرستان و پیروزی ۴۶ ساختمان ارم طبقه اول مرکز روانشناسی و مشاوره چیستای زندگی

احتراما به استحضار می رساند مركز مشاوره چیستاي زندگی از ساعت 14:00 الی 20:30 پذیرای مراجعین عزیز خواهد بود.

 

تلفن: 38825254 051
موبایل: 09020129954

 

بازدید امروز: 51
بازدید دیروز: 71
بازدید کل: 21803