صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید      پیام رسان های ما در فضای مجازی      به ما ایمیل بزنید      نشانی ما      تماس با ما

۱۴:۰۹ سه شنبه ۹ خرداد ۱۴۰۲


زناشویی، جنسی، سکس تراپی تعارضات زناشویی پیش از ازدواج

مشاوره ازدواج
مرکز مشاوره چیستای زندگی ،در بخش مشاوره ازدواج به شناخت کاندیداهای ازدواج از یکدیگر، انجام آزمون های روان سنجی(شخصیت ،هیجان خواهی و..) جهت بررسی ویژگی روانشناختی و سلامت روانی در یکی از زوجین و آموزش های ارتباطی و مهارت های زناشویی قبل از ازدواج می پردازد.
جهت گرفتن وقت مشاوره متخصصین مشاوره ازدواج مرکز مشاوره چیستای زندگی روی گزینه رزرو وقت مشاوره حضوری - تلفنی در بالای صفحه کلیک کنید.

روانشناسی و روانپزشکی سکس تراپی:
بسیاری از تعارضات زندگی زناشویی یا مشکلات بین فردی ، روابط اجتماعی و مشکلات شخصیتی ریشه در مسائل جنسی دارد در نتیجه تنها یک متخصص در این حیطه قادر به شناسایی و ارزیابی فردی، مشکلات اجتماعی و شخصیت مراجعین بوده و می‌تواند در جهت حل مساله کارساز باشد . البته آشنایی با زمینه‌های فرهنگی، اخلاقی و مذهبی و عرفی هر جامعه، یکی از مهمترین نیازهای فرایند درمان است، زیرا ارزیابی اختلالات جنسی صرف نظر از زمینه‌های فرهنگی و ایدئولوژیک جامعه، امکانپذیر نیست.
روانپزشکان برای سنجش و درمان بیماری‌های روانپزشکی آموزش می‌بینند. از نظر تحصیلی و فرایند آموزشی، روانپزشک پیش از روانپزشک شدن باید در رشته پزشکى فارغ‌التحصیل شده و سپس در دوره تخصص اعصاب و روان (روانپزشکی) شرکت کرده و آموزش تخصصی ببیند. برخی روان‌پزشکان در حوزه سکس‌تراپی ورود پیدا کردند و پس از گذراندن دوره تخصصی خود، در دوره‌های تکمیلی مربوطه شرکت می‌کنند و سکس‌تراپ یا مشاوره جنسی می‌شوند.
در برخی موارد در فرایند درمان بنا به تشخیص تخصصی روانپزشک درمان را با دارو ترکیب می کند و ترکیبی از دارو و درمان ارائه می دهد تا نتیجه بخش باشد .داروها یک اختلال را درمان نخواهند کرد اما آنها می توانند علائم را تحت کنترل در آوردند و فرد را به یک زندگی رضایت بخش هدایت نمایند.
لازم به ذکر است که گروهی از روانشناسان پس از گذراندن دوره روانشناسی؛ در مقطع فوق لیسانس یا دکترا؛ گرایش روانشناسی درمان جنسی را می‌گذرانند و البته در دوره‌های تکمیلی مربوط به سکس‌تراپی نیز شرکت می کنند. از آنجایی که معمولا صحبت در مورد مسائل جنسی برای افراد دشوار است، اولین شرط برای یک سکس تراپیست (مشاور سکس‌تراپی) این است که توانایی برقراری ارتباط مناسب و راحت با مراجع را داشته باشد و بتواند اعتماد او را جلب کند.
جهت گرفتن وقت مشاوره متخصصین مشاوره روانشناسی و روانپزشکی سکس تراپی کلینیک چیستای زندگی روی گزینه رزرو وقت مشاوره حضوری - تلفنی در بالای صفحه کلیک کنید.


آدرس: بلوار پیروزی بین میدان هنرستان و پیروزی ۴۶ ساختمان ارم طبقه اول مرکز روانشناسی و مشاوره چیستای زندگی

احتراما به استحضار می رساند مركز مشاوره چیستاي زندگی از ساعت 14:00 الی 20:30 پذیرای مراجعین عزیز خواهد بود.

 

تلفن: 38825254 051
موبایل: 09020129954

 

بازدید امروز: 63
بازدید دیروز: 209
بازدید کل: 44609