صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید      پیام رسان های ما در فضای مجازی      به ما ایمیل بزنید      نشانی ما      تماس با ما

۱۲:۵۱ دوشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۱


آزمون بر خط اهمال کاری

اصطلاح اهمال کاری برگرفته از واژه لاتينی (Procrastination) به معنی درنگ، تعلل و به تأخير انداختن است.اهمال کاری در موقعیت های گوناگون زندگی فردی، خانوادگی، شغلی و اجتماعی،تحصیلی رخ می دهد و یکی از مشکلات رفتاری است که شیوع بسیار زیادی دارد و پیامدهای منفی زیادی به همراه دارد. این پدیده بمانند اغلب پدیده های روانشناسی دیگر، معلول سایر متغیرهای روانشناختی است وخود نیز می تواند علت پدیده هایی باشد که بر آن ها اثر می گذارد. اهمال کاری پدیده ای وابسته به فرهنگ است و بر اساس ارزش ها و آموزها های فرهنگی می توان تعبیر و تفسیر کرد. از اين اصطلاح، به عنوان يک عادت بد و مشکل رفتاری یاد شده که بسیاری از بزرگسالان در كارهای روزانه خود تجربه می‌كنند. به ويژه در تکالیفی كه بايستی به صورت معمول انجام شوند.

آزمون بر خط اهمال کاری

برای اینکه بتوانید رفتار اهمال کاری را در خود بررسی کنید پرسشنامه های خودسنجی زیادی وجود دارد. پرسشنامه استاندارد تاکمن Tuckman (1991) یک مقیاس خودگزارشی 16 ماده ای است که بر مبنای طیف لیکرت طراحی شده است. هر کدام از پرسش های زیر را بخوانید و با توجه به میزان آن رفتار در خودتان بین 1 تا 4 را انتخاب کنید. ( 1- یعنی هرگز، 2- به ندرت، 3- اکثر اوقات،4- همیشه )
آدرس: بلوار پیروزی بین میدان هنرستان و پیروزی ۴۶ ساختمان ارم طبقه اول مرکز روانشناسی و مشاوره چیستای زندگی

احتراما به استحضار می رساند مركز مشاوره چیستاي زندگی از ساعت 14:00 الی 20:30 پذیرای مراجعین عزیز خواهد بود.

 

تلفن: 38825254 051
موبایل: 09020129954

 

بازدید امروز: 13
بازدید دیروز: 71
بازدید کل: 21765