صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید      پیام رسان های ما در فضای مجازی      به ما ایمیل بزنید      نشانی ما      تماس با ما

۰۶:۰۷ سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳


اخبار

روز قدردانی از هوش مصنوعی
16 Jul

روز 16 جولای به عنوان روز جهانی هوش مصنوعی شناخته می‌شود. این روز فرصتی است برای بزرگداشت پیشرفت‌های هوش مصنوعی و بحث درباره تأثیرات آن بر جامعه. در این روز، متخصصان، دانشمندان و علاقه‌مندان به هوش مصنوعی گرد هم می‌آیند تا درباره آخرین دستاوردها، چالش‌ها و آینده این فناوری گفتگو کنند. همچنین، این روز به افزایش آگاهی عمومی درباره نقش فزاینده هوش مصنوعی در زندگی روزمره کمک می‌کند.

آوریل
ماه آگاهی از استرس
18 April 2024

این ماه به عنوان ماه آگاهی و کنترل استرس نام‌گذاری شده است.
گفت‌وگو و اطلاع‌رسانی درباره راه‌های کاهش استرس از جمله اهداف این ماه است.
نوامبر؛ ‎روز آگاهی از استرس
همچنین هفته اول نوامبر به تلاش جهانی برای افزایش آگاهی از استرس اختصاص یافته است. هدف این روز؛ کاهش و کنترل فشار روانی ناشی از زندگی امروزی است که منشا بسیاری از بیماری‌ها شناخته می‌شود.

روز جهانی خودمراقبتی
2 مرداد - 24 July

فدراسیون جهانی خودمراقبتی (GSCF) برای سومین سال متوالی، از دو مناسبت مرتبط با خودمراقبتی برای برجسته کردن مزایای خودمراقبتی برای افراد و جوامع در سراسر جهان استفاده می‌کند.
ماه خود مراقبتی سازمان جهانی بهداشت : ۲ تیر تا ۲ مرداد (۲۴ ژوئن تا ۲۴ جولای)
خودمراقبتی هر اقدامی است که فرد برای مراقبت از سلامت خود بر اساس اطلاعاتی که در اختیار دارد انجام می دهد.
شواهد نشان می‌دهند که خودمراقبتی می‌تواند کارایی را بهبود بخشند، هزینه‌ها را کاهش دهد و دامنه مراقبت‌های بهداشتی را در سطح جهانی گسترش دهد.
کمپین روز بین‌المللی خودمراقبتی GSCF در سال ۲۰۲۳ مبتنی بر موضوع تعهدات خود مراقبتی است و افراد را تشویق می‌کند تا تعهدات شخصی خود را برای پذیرش یک اقدام خاص مراقبت از خود به اشتراک بگذارند.

هفته سلامت مردان
شعار امسال این هفته: «عادت‌های سالم»
22 تا 28 خرداد - 12-18 June

این هفته با هدف بالا بردن سلامتی و افزایش طول عمر مردان نامگذاری شده است.
ه گفته پزشکان، افراد از ۵۰ سالگی در معرض خطر بیماری‌های قلبی قرار می‌گیرند ولی مردان ۱۰ سال زودتر به بیماری‌های قلبی دچار می‌شوند و این به آن معنی است که باید از ۴۰ سالگی مراقب عوامل پرخطر باشند.
هر فردی موظف است که از سلامتی خود به بهترین نحو مراقبت کند اما این مراقبت‌ها در مردان، به خصوص به واسطه فرهنگی که در آن رشد کرده‌اند، کمتر دیده می‌شود و گاهی جنبه شوخی پیدا می‌کند. به طور مثال همه از عوارض نور مستقیم خورشید خبر دارند ولی کمتر مردی هست که از کرم ضد‌آفتاب استفاده کند.
تغذیه، عادات نادرست، توقعات فرهنگی، برچسب‌های اجتماعی و ...، همه باعث شده که سلامت مردان کمتر مورد توجه قرار گیرد. و ماه ژوئن به عنوان ‎ماه سلامت مردان انتخاب شود تا به اهمیت این امر بیشتر توجه شود.

روز جهانی بدون دخانیات
10 خرداد - 31 May

روز جهانی بدون دخانیات (World No Tobacco Day) یا به عبارتی روز جهانی بدون تنباکو، عنوان روزی است مصادف با ۳۱ ماه می هر سال که در سراسر جهان برای جلب توجه و تشویق افراد در راستای ترک محصولات دخانی، خواستار اجرای عدم مصرف این محصولات در یک بازه زمانی ۲۴ ساعته می‌باشد.
هر سال در این روز، بر یکی از پیامدها و عوارض مصرف دخانیات متمرکز می‎ شوند و امسال بر کشت محصولات غذایی به جای تنباکو تاکید شده است

روز جهانی روانشناس
9 اردیبهشت - 29 April

روز قلم
14 تير - 5 July

ابوریحان بیرونی در «آثارالباقیه» آورده است که سیزدهمین روز از ماه تیر را ایرانیان باستان روز تیر (عطارد) می‌نامیده‌اند و چون اعتقاد داشتند تیر کاتب سایر ستارگان است، این روز را روز نویسندگان دانسته و گرامی می‌داشتند.
بر پایه اعتقادی دیگر، این روز (سیزدهم تیرماه) روزی بود که آرش کماندار، مرزبان اسطوره‌ای ایران، تیر خود را پرتاب کرد تا مرز ایران را تعیین و محافظت کند.
روز قلم در ایران باستان، روز سیزدهم تیر، جشن‌تیرگان بود. از آن جهت که در این روز هوشنگ پادشاه پیشدادی نویسندگان را گرد آورد و گرامی داشت. در تقویم رسمی ایران روز چهاردهم تیرماه روز قلم است.
روز قلم به تمام عزیزانی که زیبایی اندیشه را با جادو نوشتار بر صفحات نقش می ببندند مبارک.

روز بزرگداشت فردوسي
25 ارديبهشت

کارگاه تربیت جنسی کودک (23 ارديبهشت 1401)
دكتر محمدرضا صفاريان طوسي

دوره سوپرویژنی کودک

روز روانشناس و مشاور
9 اردیبهشت

سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره ایران ۹ اردیبهشت را به عنوان روز روان‌شناس و مشاور معرفی کرده است و هر سال نیز برنامه‌ای در این روز برگزار می‌گردد. دلیل انتخاب روز ۹ اردیبهشت به عنوان روز روان‌شناس و مشاوره، تصویب قانون تشکیل سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره در این روز است.
لذا این روز را در ایران به عنوان روز ملی روان‌شناس و مشاور گرامی بدارید لازم به ذکر است بیان شود که روز جهانی روان‌شناسی از سوی سازمان ملل هر ساله متفاوت است.
پانزدهمین بزرگداشت روز روانشناسی در جهان در روز ۲۱ آوریل ۲۰۲۲ برگزار شد. شعار این روز «ایجاد امید: مشارکت در نقشه راه برای اقدام اقلیمی» بود.

روز جهاني كتاب كودك
13 فرورودين - April 2

2 آوریل سالروز تولد هانس کریستین اندرسن است و از سال 1967 روز جهانی کتاب کودک است. در این روز یا نزدیک به این روز جشن گرفته می شود تا عشق به مطالعه را برانگیزد و توجه را به کتاب های کودکان جلب کند. هر سال این روز توسط کشور دیگری از اعضای هیئت بین المللی کتاب برای جوانان حمایت می شود و در مورد موضوعی تصمیم می گیرد و از نویسنده ای از آن کشور دعوت می کند تا پیامی برای کودکان جهان بنویسد و یک تصویرگر معروف را برای طراحی پوستر دعوت می کند. در سال 2022"کانادا میزبان روز جهانی کتاب کودک با این موضوع انتخابی است: «داستان ها بال هایی هستند که به شما کمک می کنند هر روز اوج بگیرید"
شرکت در روز جهانی کتاب کودک مزایای دارد که برخی از آنها عبارتند از:
تمرین مغز - خواندن مغز را درگیر و تمرین می کند و به آن کمک می کند تا ارتباطات عصبی را بهتر برقرار کند. بهبود واژگان - مقدار اصطلاحاتی که کودک استفاده می کند و دارد می تواند با خواندن منظم افزایش یابد
همدلی و تخیل - خواندن کودکان را به افق‌های جدیدی باز می‌کند و به آن‌ها کمک می‌کند تا خارج از چارچوب فکر کنند و به روش‌هایی که قبلاً انجام نداده بودند با دنیای بیرون درگیر شوند.
بهبود روحیه - نباید فراموش کرد که خواندن سرگرم کننده است! شرکت در آن روحیه کودک را تقویت می کند و روحیه او را بالا می برد.

روز جهانی تئاتر
6 فروردین - 27 March

از سال 1961 هرساله روز 27 مارس (7فروردین) به عنوان روز جهانی تئاتر گرامی داشته می شود. انجمن بین المللی تئاتر با هدف "آگاه سازی افکار عمومی از لزوم به حساب آوردن آفرینندگی هنری در قلمرو توسعه و تعمیق درک مشترک برای تحکیم صلح و دوستی در میان ملت هاست" ، این روز را در سراسر جهان گرامی می دارد. شعار سال 2022 "تئاتر و فرهنگ صلح" انتخاب شده است که تمرکز آن بر اهمیت نقش تئاتر در فراهم سازی صلح در فرهنگ و زندگی روزانه است.

کارگاه آزمون وکسلر اجرا ،تفسیر، نمره گذاری
19 و 20 اسفند 1400

كارگاه آموزشی آزمون وکسلر اجرا، تفسیر، نمره گذاری مرکز مشاوره چیستای زندگی با حضور علاقه مندان و تدریس مدرسین دکتر محمدرضا صفاريان طوسی و آقاي بهزاد حق نظر برگزارشد.

روز جهانی زنان و دختران در علم
22 بهمن - February 11

در طول دهه های گذشته، جامعه جهانی تلاش زیادی برای الهام بخشیدن و مشارکت دادن زنان و دختران در علم انجام داده است. با این حال، زنان و دختران همچنان از مشارکت کامل در علم محروم هستند. به منظور دستیابی به دسترسی و مشارکت کامل و برابر در علم برای زنان و دختران و دستیابی بیشتر به برابری جنسیتی و توانمندسازی زنان و دختران، مجمع عمومی سازمان ملل متحد 11 فوریه را به عنوان روز جهانی زنان و دختران در علم اعلام کرد تا جشنی مبتنی بر رشد ،شکوفایی و هدفمندی برای دختران و زنان تمام کشورها باشد .
شکاف جنسی قابل توجهی در طول سال‌ها در تمام سطوح علوم، فناوری، مهندسی و رشته‌های ریاضی (STEM) در سراسر جهان وجود داشته است. با وجود اینکه زنان پیشرفت چشمگیری در جهت افزایش مشارکت خود در آموزش عالی داشته اند، هنوز در این زمینه ها کمتر حضور دارند. برابری جنسیتی همواره یکی از موضوعات اصلی سازمان ملل بوده است. برابری جنسیتی و توانمندسازی زنان و دختران نه تنها به توسعه اقتصادی جهان، بلکه در پیشرفت در تمامی اهداف و اهداف برنامه 2030 برای توسعه پایدار نیز کمک خواهد کرد.

برگزاری دوره های سوپرویژنی مرکز مشاوره چیستای زندگی
16 دی 1400

دوره های آموزشی سوپرویژنی مرکز مشاوره چیستای زندگی با حضور علاقه مندان و تدریس مدرسینی چون دکتر محمدرضا صفاريان طوسی و دکتر فاطمه حاجی اربابی در حال برگزاری است.

روز جهاني ايدز
10 آذر - December1

شعار روز جهاني ايدز 1400: "اجازه نمي دهيم كرونا برنامه مراقبت اچ آي وي را تحت تاثير قرار دهد، پايان ايدز با پوشش همگاني خدمات پيشگيري، تشخيص، مراقبت و درمان"

با شروع پاندمي كوويد 19، ساير خدمات ضروري سلامت از جمله پيشگيري، تشخيص و درمان اچ آي وي تحت تاثير قرار گرفته است و در سال جاري برنامه ريزي براي برگزاري پويش ها و كارزارهاي روز جهاني ايدز به منظور حمايت بيشتر و تاب آوري سازماني مراكز ارائه خدمات بيماران مبتلا به اچ آي وي در اولويت مي باشد.
يكي از چالش هاي اصلي كه به شدت تحت تاثير قرار گرفته است افت فعاليت هاي تشخيص و شناسايي موارد ابتلا به اچ آي وي است لذا به منظور اطلاع رساني مناسب و ترغيب به انجام تست در اين خصوص، پويشي به مدت يك ماه از تاريخ 20 آبان تا 20 آذر 1400 تحت عنوان " من نيز آزمايش تشخيص اچ آي وي را انجام مي دهم" مد نظر قرار گرفته است. اين كمپين با دو هدف اصلي برگزار مي گردد: اول بيماريابي در جمعيت هاي كليدي و دوم كاهش استيگما و انگ زني و دسترسي همگاني به آموزش و تشخيص اچ آي وي.

روز جهانی فرزند خواندگی
18 آبان - 9 November

9 نوامبر برابر با ۱۸ آبان، روز جهانی فرزندخواندگی است؛ روزی برای پاسداشت و ستایش عشق‌ورزیدن به کودکان و جلب توجه همگان به ‌اهمیت نیاز بنیادین همه‌ی ما انسان‌ها به دوست داشتن و دوست‌ داشته شدن؛ روزی برای تاکید بر حق بهره‌مندی از مواهب زندگی و حق فراهم بودن بستری غنی برای رشد و بالندگی همه‌ی کودکان.

روز جهانی نویسنده
10 آبان - 1 November

روز جهاي نويسنده بر صاحبان قلم مبارك باد

روز نوجوان

مرکز مشاوره و روانشناسی چیستای زندگی به مناسبت روز نوجوان به مدت ۵ روز از مورخ ۸ابان الی ۱۲ ابان (شنبه تا چهارشنبه ) جلسات مشاوره و ارزیابی و سنجش نوجوان با ۱۰ درصد تخفیف انجام می گیرد .
جهت گرفتن وقت مشاوره با شماره تماسهای ۳۸۸۲۵۲۵۴ و ۰۹۰۲۰۱۲۹۹۵۴ تماس بگیرید .

تاریخچه روز جهانی هنرمند
25 October

روز جهانی هنرمند 25 اکتبر ، توسط کریس مک کلور ، هنرمند کانادایی که در سبک معروف به "رئالیسم رمانتیک" تخصص دارد ، پایه گذاری شد. نقاشی‌های او راهی برای بیان دیدگاه‌های «رئالیستی رمانتیک» او در مورد زندگی بود و او را به یکی از مهم‌ترین هنرمندان کانادا تبدیل کرد. او این روز را خلق کرد تا به دنیای هنر بشناسد و تمام راه هایی را که هنرمندان دیدگاه خاص خود را زنده می کنند جشن بگیرد.
روز جهانی هنرمندان از آن روحهای خلاقی تجلیل می کند که امروز را برای آینده ثبت می کنند که نمی توان آنها را در کتاب های تاریخ ثبت کرد. ناراحتی و شادی روح انسان از طریق لحن شگفت انگیز یک ملودی ، خشونت و خشمی که در عکس گرفته شده است ، یا نگاه آرام یک مجسمه که به ابدیت خیره شده است ، به تصویر کشیده می شود. روز جهانی هنرمند ایجاد شده است تا ما بتوانیم دنیای باورنکردنی هنر و همه کارهای شگفت انگیز و خلاقانه ای را که هنرمندان در سراسر جهان انجام می دهند جشن بگیریم. همه ما باید لحظه ای در مورد تأثیر باورنکردنی که هنر بر ما و جهان اطرافمان داشته است فکر کنیم. این فقط به نقاشی مربوط نمی شود. به هر حال ، انواع مختلفی از هنر وجود دارد ، از مجسمه سازی گرفته تا طراحی.

روز جهانی ارزش ها

روز جهانی ارزش ها در 21 اکتبر یک کمپین سالانه برای افزایش آگاهی و عمل به ارزش ها در سراسر جهان است. ارزشهایی که در زندگی برایمان بیشترین اهمیت را دارند و محرک های ما محسوب می شوند، شور و اشتیاق را در قلب مان ایجاد می کنند ، و دلیل انجام کارهایی که انجام می دهیم.
تم امسال پیوند دوباره است. اکنون در دوره عدم قطعیت و اختلال بزرگ به سر می بریم. این بدان معناست که بایستی درک خود را از ارزشها و نحوه ارتباط آنها با احساس خودمان ، دیگران و جهان گسترده تر ، عمیق تر کنیم. بنابراین در این روز جهانی ارزش ها از ارزش های خود برای پیوند دوباره با یکدیگر و آنچه در زندگی ما اهمیت بیشتری دارد استفاده کنیم.
ارزشهای شما برای زندگی چیست ؟چه ارزشهایی را در دوره کرونا فراموش کردیم یا کمتر ارزشمند دانستم که خلا ان احساس می شود .

17 اکتبر، روز جهانی تروما یا زخم روان

تروما چیست؟
تروما یا روان زخم، پاسخی به یک رویداد عمیقاً پریشان کننده یا نگران کننده است که توانایی فرد در مقابله را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد، باعث احساس ناتوانی می‌شود و در درک طیفی از احساسات و تجربیات اختلال ایجاد می‌کند.
هدف از نامگذاری این روز چیست؟
هدف از نامگذاری این روز چیست؟ آگاهی از تروما و نحوه برخورد و درمان ضربه و آسیب ناشی از یک رویداد تلخ است. تروما بیشترین اسیب دوره جوانی است . و علائم عاطفی آن عبارتند از غم، خشم، انکار، ترس، شرم و ممکن است منجر به مشکلاتی چون کابوس، بی خوابی، طغیان عاطفی، افسردگی و اضطراب و وسواس شود.
برای درمان تروما روحی و روانی نیاز به حل احساسات ناخوشایند و خاطراتی است که مدت ها از آن اجتناب کرده اید.


آدرس: بلوار پیروزی بین میدان هنرستان و پیروزی ۴۶ ساختمان ارم طبقه اول مرکز روانشناسی و مشاوره چیستای زندگی

احتراما به استحضار می رساند مركز مشاوره چیستاي زندگی از ساعت 14:00 الی 20:30 پذیرای مراجعین عزیز خواهد بود.

 

تلفن: 38825254 051
موبایل: 09020129954

 

بازدید امروز: 109
بازدید دیروز: 290
بازدید کل: 111666