صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید      پیام رسان های ما در فضای مجازی      به ما ایمیل بزنید      نشانی ما      تماس با ما

۰۱:۵۰ شنبه ۱ مهر ۱۴۰۲


كارآگاه بچه

فیلم (( کاراگاه بچه)) در مورد پسری است که کار خود را با پیگیری پرونده های سطح پایین مثل دزدی از صندوق خیریه مدرسه شروع میکند و به شهرت زیادی در شهر کوچک خود میرسد و به عنوان یک کارگاه کودک مسائل پیش پا افتاده ی این شهر بی سر و صدا را یکی پس از دیگری حل میکند و محبوب پیر و جوان میشود اما با ناپدید شدن دختر شهردار شهر دنیای شیرین این پسر نابود شده و کابوس این واقعه روح پسر را تا بزرگسالی شکنجه میدهد.
فیلم با انتخاب عنوان دوگانه و حاوی ایهامی که دارد، همزمان هم در مورد مردی است که عاجزانه به رویای کودکی خود چسبیده است، هم خود فیلم به مثابه ی کاراگاهی برای بررسی مشکلات عمیقی است که زندگی کودکان و نوجوانان را مختل کرده است. در واقع فیلم هم کاراگاهیست که بچه است و همانقدر کنجکاوی و پیگیری کودکانه را دارد هم به عنوان یک بزرگ سال کاراگاه پرونده های بچه هاست. با این وجود فیلم ابدا به ورطه¬ی شعارزدگی نمی افتد و تا انتها داستانی کاراگاهی و نوآر با چاشنی درام نوجوانانه را روایت میکند که حاوی تعلیق و پیچش و گره های متعدد و سرگرم کننده است. فیلم اگرچه تلفیق چند ژانر مختلف است و وامدار فیلم های پیش از خود مثل ((محله ی چینی ها))، ((آجر)) و ((اتاق)) و ((رازی در چشم هایشان)) است اما به ترکیب فوق العاده و خاص و منحصر به فرد خود دست پیدا میکند که به جای ردپای کلیشه در آن شاهد نوآوری هستیم.
شاید این ترکیب ژانرها به ظاهر به مذاق بسیاری از بینندگان خوش نیاید که دلیل مهجور ماندن فیلم نیز میتواند همین باشد. اما بیننده ای که فیلم را می¬بیند و این شانس را به فیلم میدهد به سرعت درگیر شخصیت اصلی و دغدغه ای او میشود. فیلم فشار محیط اطراف را بر دوش کودکان حس میکند را از ابتدا تا انتها دنبال میکند، تفاوت¬های بین نسلی و مشکلات نوظهور این شکاف را بررسی میکند و نشان میدهد که چگونه مسئولین مدرسه و دیگر نهادها و والدین علیرغم نزدیکی فیزیکی به کودکان و نوجوانان نسبت به بسیاری از مشکلات آن ها نقاط کور دارند.

ماشين من را بران


آدرس: بلوار پیروزی بین میدان هنرستان و پیروزی ۴۶ ساختمان ارم طبقه اول مرکز روانشناسی و مشاوره چیستای زندگی

احتراما به استحضار می رساند مركز مشاوره چیستاي زندگی از ساعت 14:00 الی 20:30 پذیرای مراجعین عزیز خواهد بود.

 

تلفن: 38825254 051
موبایل: 09020129954

 

بازدید امروز: 7
بازدید دیروز: 113
بازدید کل: 53490