صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید      پیام رسان های ما در فضای مجازی      به ما ایمیل بزنید      نشانی ما      تماس با ما

۰۱:۲۵ سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱


جزيره شاتر

به جز چند فیلم، باقی فیلم¬های اسکورسیزی را میتوان به دو نوع گانگستری و روانشناختی تقسیم کرد.فیلم¬هایی مانند رفقای خوب، دار و دسته ¬ی نیویورکی و مرد ایرلندی در دسته¬ی اول قرار میگیرند. در دسته¬ی دوم اسکورسیزی با ظرافت کامل بیننده را به درون ذهن فردی با مشکلات روانشناختی میبرد، در(( راننده¬ی تاکسی ))ما را به شب¬های تراویس منزوی و ضداجتماعی می-برد.در ((هوانوارد)) درگیر وسواس¬های هوارد هیوگز می¬شویم، اما شاید کمال این بررسی روانشناخته¬ی کارکترها را بتوان در شاهکار تاثیرگذار اما مهجور او مشاهده کرد. ((جزیره¬¬¬ی شاتر)) گرچه در فصل جوایز اقبالی کسب نکرد اما تاثیرش را میتوان در آثار سینمایی بعد از آن همچون(( فانوس دریایی)) یافت.فیلم جزیره¬ی شاتر با کارگردانی صیقل خورده موسیقی مورمورکننده،فیلم-نامه¬ی عمیق و چندلایه و بازی درخشان لئوناردو دیکاپریو فیلمی است که می¬توان بارها و بارها از دیدن آن شگفت زده شد.
قصه در مورد کاراگاهی به نام تدی دنیلز است که برای پرونده¬ی فرار بیماری از بیمارستان روانی به جزیره¬ی شاتر می¬رود گرچه نمی¬داند که جنون این جزیره گریبانگیر خودش نیز می¬شود.
در فیلم¬هایی که دارای پیچش داستانی هستند،یکی از مهم¬ترین مسائل رعایت جزییاتی است که در دفعات بعدی مشاهده¬ی فیلم آشکار می¬شود و لذت بردن از فیلم و تاثیرگذاری آن را چندین برابر می¬کند. خوشبختانه این فیلم از آن نوع است. در عین حال پیچیده بودن و غافلگیر کننده بودن دقایق آخر فیلم از بار احساسی مسائل فیلم نمی¬کاهد.فیلم به زیبایی تمام به آسیب¬های پس از حادثه، تروماهای مکرر و دیگر عوامل دخیل در بیماری روانی را نشان می¬دهد و جنون را به مثابه¬ی آخرین سنگر برای مبارزه با حوادث تلخی که در هشیاری نمی¬توان آن ها را تاب آورد به تصویر میکشد. شاه کلید این فیلم دیالوگ پایانی آن است:
-میدانی اینجا منو به فکر فرو می¬بره
-چه فکری رییس؟
-کدوم بدتره؟ زندگی کردن به عنوان یک هیولا یا مردن به عنوان یک انسان خوب؟....


آدرس: بلوار پیروزی بین میدان هنرستان و پیروزی ۴۶ ساختمان ارم طبقه اول مرکز روانشناسی و مشاوره چیستای زندگی

احتراما به استحضار می رساند مركز مشاوره چیستاي زندگی از ساعت 14:00 الی 20:30 پذیرای مراجعین عزیز خواهد بود.

 

تلفن: 38825254 051
موبایل: 09020129954

 

بازدید امروز: 6
بازدید دیروز: 102
بازدید کل: 32483