صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید      پیام رسان های ما در فضای مجازی      به ما ایمیل بزنید      نشانی ما      تماس با ما

۲۳:۲۱ جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲


روزی روزگاری در اناتولی

داستان این فیلم در مورد گروهی از مردان شامل ماموران دادگستری و پلیس، چند نفر از افراد محلی، یک پزشک و یک متهم به قتل به نام کنان می‌پردازد که در تپه‌های آناتولی در پی یافتن محل دفن شدن جسد مقتول می¬پردازند. فیلم برنده¬ی جایزه بهترین فیلم هیئت داوران کن شده است.همچنین کارگردان فیلم-نوری بیلگه جیلان،آثار خود و فلمش را وامدار سینمای روشنفکری و موج نوی ایران از جمله آثار کیارستمی میداند.
فیلم در دل تاریکی و رمز و راز شب به امید شناسایی فرهنگ و جهان بینی مردم به دل جاده میزند و در روشنایی روز به کالبدشکافی احساسات پیچیده ی شخصیت هایش میپردازد.احساساتی که با غم و افسوس و گناه پیوند خورده اند. در تاریکی شب سوال هایی مطرح میشوند که در روشنایی روز طاقت پاسخدهی به آن ها وجود ندارد. پس شخصیت های داستان جایی در میان نور و سایه گم میشوند.در میان جاده های پرپیچ و خم به دنبال رازهای مدفون شده ای هستند اما در اعماق قلبشان از روبه رو شدن با حقیقت واهمه دارند.
فیلم در جامعه ای روایت میشود که درگیر گذشته و سنت هایش است در نتیجه مبتلا به مرده پرستی شده و انسان ها تا وقتی زنده هستند ارزشی در این جامعه ندارند گویی فقط وقتی انسانی در زیر خاک مدفون شده اهمیت پیدا میکند. این بعد روانشناسی اجتماعی افراد چه در سیاست های بودجه دهی (ترجیح کدخدای ده به تعمیر قبرستان به جای رفع مشکل برق روستا) چه در بعد فردی و روابط عاطفی افراد نیز نمود پیدا میکند. حتی در عنوان فیلم، ((روزی روزگاری در آناتولی)) حس نوستالژی و چنگ زدن به گذشته موج میزند. افسوس که زخم های گذشته، زندگی زمان حال مردم آناتولی را تعریف کرده است.


آدرس: بلوار پیروزی بین میدان هنرستان و پیروزی ۴۶ ساختمان ارم طبقه اول مرکز روانشناسی و مشاوره چیستای زندگی

احتراما به استحضار می رساند مركز مشاوره چیستاي زندگی از ساعت 14:00 الی 20:30 پذیرای مراجعین عزیز خواهد بود.

 

تلفن: 38825254 051
موبایل: 09020129954

 

بازدید امروز: 57
بازدید دیروز: 66
بازدید کل: 60943